• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Hızlı Okuma Kursu

Muğla Hızlı Okuma Kursu
Hızlı Okuma Kursu

Okuma hızınızı 2-4 kat daha arttıracaksınız.
Okuduklarınızı daha iyi bir şekilde anlayacaksınız.
Okuduklarınızı daha konsantre, etkin ve hızlı bir şekilde özümseyen değerlendiren ve daha iyi zihinde tutan, verimli okuyucu durumuna geleceksiniz.
Göz sağlığı ve kaslarınız ciddi anlamda gelişecek.
Sınava giren öğrenciler için anlayarak hızlı soru çözme zamanı kazandırır.

Muğla hızlı okuma kursları ile dikkat, konsantrasyon ve anlama düzeyinizi arttırarak, 1 dakikada ki okuma hızınızı minimum 2 hatta 3-4 kat arttırmak ister misiniz?

Egzersiz sonucu bir atletin bacak kasları gelişip daha hızlı koşabiliyor ise aynı mantıkla göz algılama kapasitesinin de artabildiği ortaya çıktı. 2. Dünya Savaşı sonrası, teknik ABD’de okumaya uyarlandı. Resim yerine, kelimelerle yapılan takistoskop çalışmaları ile beynin kelimeleri hızlı bir şekilde algılaması ve neticesinde hızlı okuması sağlandı. Günümüzde de kullanılan bu teknik ile kişiler aynı süre de daha fazla okumalarından gayet mutlu görünüyorlar.

Pasif okumak; okuyacağınız yazıya zihninizi yönlendirmeden, ana fikri, yazarın düşünce ve olaylara bakış biçimini, üslubunu anlamadan yapılan okumadır. Yazıyı ne amaçla okuduğunuzu bilmeden yapılan okumalar, okuma hızını düşürür. Dikkat yoğunlaşması olmadığı için de anlama olayı oluşmaz. O nedenle önce okunacak konuyu niçin okuyacağınızı belirlemeniz gerekir. Sonra bir ön okuma yaparak sorular belirlemek, soruları yanıtlamak için tekrar dikkatinizi yoğunlaştırarak yeniden okumak, etkili okumayı sağlar.

Muğla Hızlı Okuma Kursu ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Hızlı Okuma Kursu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Hızlı Okuma Kursu başlıklı 1863 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın